Lípy vysázené klubem Holy Eagles v České republice

Klub Holy Eagles se rozhodl zasadit každý rok jednu lípu. Chceme tak ponechat v naší zemi trvalé hodnoty, které tu zůstanou i dlouho po nás.

 

Lípa 1

První lípu jsme zasadili blízko obce Blatnice pod Svatým Antonínkem, nedaleko studánky významného poutního místa Moravského Slovácka. Obec je také proslulá svým vínem, které má bohatou tradici. Má i vlastní značku vína Blatnický Roháč. Vinaři v obci zpracovávají značnou část úrody hroznů tradičním způsobem ve vinných sklepech, z nichž nejstarší pocházejí z konce 16. a počátku 17. století.Blatnice je součástí Slovácké vinařské oblasti. Výrobou a prodejem révového vína se zde zabývají jak drobní pěstitelé, tak vinařské firmy. Písemně je doloženo, že v obci, ve viniční trati Plachty, vlastnil vinohrad Jan Ámos Komenský, který měl v Blatnici příbuzné.

 

Lípa 2

Druhá lípa je zasazena v centru obce Vlasatice. Jedná se o vinařskou obec v Mikulovské vinařské podoblasti (viniční tratě Novoveské vinohrady, Branišovské vinohrady, Pohořelické vinohrady). V obci se můžete podívat na zámek Vlasatice. V nedalekých Pohořelicích můžete navštívit restauraci Le Cafe, která je udělaná v motorkářském stylu R66. Můžeme doporučit, výborně zde vaří.

Vlasatice_02